İletişim

Bir “ağaç” ya da “kedi” kelimesi hepimizin kafasında farklı şeyler canlandırıyor. Hiçbirimiz tam olarak aynı şeyi düşünemiyoruz. Çünkü şu ana kadar gördüklerimiz, duyduklarımız, yaşadıklarımız, tecrübe ettiğimiz şeyler farklı. Hal böyle olunca iletişimde birbirimize anlatmak istediğimiz şeyi tam olarak anlatmak imkansız oluyor, sadece yaklaşıyoruz.

Şimdi gece gece iletişim nereden çıktı diyebilirsiniz. Şuradan çıktı; vakti zamanında bir kelimeyle kafalarımızda (neredeyse) aynı şeylerin canlandığı bir iletişim deneyimim oldu. İletişim deneyimi diye geçiştirdiğim şey aslında bir ilişki. Bunun nadir bulunan bir şey olduğunu söylemek istedim sizlere (ilişkinin değil iletişimin :)). İnsanın hayatında böyle kişilerin sayılı olacağını düşünüyorum. Maalesef her insan her insanla rahat bir şekilde iletişim kuramıyor. İletişim kurabildiklerinizi kaybettiğinizde hayatınızda muhteşem bir boşluk oluşuyor. Bence insan anlaşılmaya muhtaç, ancak o zaman doyuyor, mutlu oluyor.

Hayatınızda aynı frekansı yakalayabildikleriniz varsa onları kaçırmayın derim. İnsanın hayatında en zor bulunan şeylerden biri kendisini anlayabilen kişiler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s